info@javancctv.com
071-32302723
شنبه تا چهارشنبه 8 تا 16 پنجشنبه 8 تا 14
 

وبلاگ

سیستم های حفاظتی و امنیتی

در چند دهه اخير، سیستم های امنیتی و حفاظتي به منظور كاهش جرم و جنایت و سرقت اموال در حال افزايش بوده است. ضمن اين که برخی سیستم های امنيتي در مراكز کسب و کار و خانه ها نسبتا يك امر اساسي محسوب مي شوند، برخی از آنها با ترکیب هاي پیشرفته تر و بسیار حساس تر موجود مي باشند، که تنها در چند سال گذشته در دسترس افراد قرار گرفته اند. 

 سیستم های امنیتی و حفاظتي به منظور كاهش جرم و جنایت و سرقت اموال در حال افزايش بوده است.

اولین سیستم دوربین مدار بسته در سال 1942 میلادی توسط شرکت زیمنس آلمان برای مشاهده پرتاب موشک ایجاد و نصب گردید. "والتر بروچ" یک مهندس آلمانی مسئول نصب سیستم دوربین مدار بسته بود. در آمریکا تبلیغ دوربین مداربسته در سال 1949 برای محصولی با نام "وریکون" بود که در تبلیغات بیان شد به مجوز دولتی نیازی ندارد.از آن پس سیستم های ضبط تصاویر دوربین مداربسته در برخی پایگاه های فضایی ونظامی جهت ضبط تصاویر پرتاب موشک ها بکار گرفته شد و خیلی زود روی آنها نصب شد تا جایی که تصاویر را همراه با صدا به زمین ارسال کرد و همچنین اولین رونمایی از دوربین مداربسته در اماکن عمومی آمریکا در سال 1973 برای مبارزه با جرم و جنایت بود.

دوربین مداربسته چیست؟

واژه دوربین مداربسته ویا به انگلیسی closet circuit television یا به اختصار cctv می باشد.دوربین های مدار بسته در جای خود ثابت هستند. این دستگاه الکترونیکی تصاویر را دریافت کرده و به یک دستگاه ضبط کننده یا نمایش دهنده انتقال می دهد.دوربین های مدار بسته معمولا برای نظارت بر اماکن داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می گیرند و بسته به شرایط محیط انواع مختلفی دارند اغلب این دوربین ها برای حفاظت، نظارت و سیستم های مانیتورینگ امنیت بکار می رود. اكثر سیستم های امنیتی امروزه، صرف نظر از نوع، دارای اجزای استانداردي مانند واحد پردازش (که به عنوان هسته عمل می کند)، سنسور، صفحه کلید برای ورودی و کنترل، و دستگاه های هشدار مي باشند. از اين رو، شما می توانید بسیاری از ویژگی های متمایز و دسته هايي که مربوط به نیازهای مسکونی یا دفاتر و مراكز تجاري خاص مي باشند را پیدا کنید.

انواع سیستم های امنیتی و حفاظتی عبارت است از:

دوربين هاي مداربسته مادون قرمز، دوربین های ahd، دوربین مدار بسته ip و دوربین مدار بسته dahua ،سيستم هاي امنيتي آلتراسونيك، پرتوهای فوتوالکتریک، سیستم هاي امنيتي كابلي فشار سنسور، سيستم هاي امنيتي تشخیص میدان مغناطیسی منفعل و غيره. البته سيستم هاي امنيتي پيشرفته ي ديگري هم وجود دارد. در هر صورت اينكه تا چه حد اين سيستم هاي امنيتي كه براي اداره ،خانه ها و يا مراكز تجاري خود انتخاب مي كنيد، پيشرفته باشد اهميت چنداني ندارد بلكه مهم نصب حرفه اي آن و اطمينان از نحوه ي عملكرد آن مي باشد. شما ممكن است پيشرفته ترين سيستم امنيتي را تهيه كنيد اما اگر نصب آن به صورت حرفه و توسط نيروي ماهر همان سيستم صورت نگيرد امكان ناكار آمدي آن افزايش ميي يابد.در نتيجه با توجه به اينكه بايد سيستم امنيتي مناسب و كارآمد انتخاب شود هم زمان بايد به نحوه ي نصب آن نيز توجه شود. فروشگاه اینترنتی دوربین مدار بسته شرکت افروز سازان جوان دارای کادر تخصصی و مجرب در این زمینه آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است تا محصولات خود را با قیمت مناسب و بهترین کیفیت به شما عرضه کند.

انواع دوربین مدار بسته

نقش دوربین مدار بسته در  جلوگیری از ارتکاب جرایم:


کاربرد دوربین های مداربسته در جلوگیری از ارتکاب جرایم بسیار وسیع است. از جلوگیری از جرایم رانندگی تا جرایم جنایی. استفاده نامحسوس از دوربین های مخفی نیز بسیار رواج یافته است. بطور مثال می توان به دوربین های دستگاه های خود پرداز اشاره کرد که برای شناسایی جرایمی چون وارد کردن تصادفی رمز کارت اعتباری کاربرد دارد.
آخرین تحقیقات آماری از شهر های بزرگ آمریکا و انگلستان نشان می دهد بعد از نصب دوربین های مداربسته در پارکینگ ها 51 درصد از تعداد جرایم کاسته شده است. در فرودگاه ها میزان کاهش جرایم 23% و در سایر مراکز عمومی روی هم رفته این مقدار 7% بوده است.

در ارتباط باشید